Tottenham: Harry Kane vlen më shumë se NeymarKlubi i Tottenham-it deklaron se Harry Kane është më i shtrenjë se Neymar, por “SunSport” e ka lexuar këtë përgjigje si një qëndrim të prerë ndaj çdo oferte për golashënuesin e tij.

Aldridge rinovon me SpursPak orë para fillimit të sezonit të ri në NBA vijnë edhe thashethemet e fundit të merkatos, me skuadrat që janë gati për debutimin sezonal (nesër luhen dy takimet e para).

Xavi Hernandez synon stolin e KataritXavi Hernandez projekton të ardhmen si trajner.

Dueli i përhershëm Nadal-FedererShanghai i dhuroi historisë së tenisit modern episodin e 38-të të rivalitetit më të bujshëm dhe më me sharm mes Roger Federer dhe Rafael Nadal, me zviceranin që shënoi fitoren e tij të 15-të ndaj rivalit të madh dhe të kartërtën brenda vitit.

Shqipëria humbet 5 vende në FIFADy humbjet radhazi me Spanjën dhe Italinë kanë bërë që Shqipëria të humbasë 5 vende në renditjen e re të publikuar nga FIFA për muajin tetor.