Kombëtarja mposhtet në ItaliShqipëria humbi 2-0 në Renzo Barbera me Italinë ndeshjen e parë zyrtare, me të kaltërit që fituan pikërisht nëpërmjet lojës për të cilën shqiptarët u dashuruan me të kaltërit përtej Adriatikut, me një hedhje brenda në zonë që solli një penallti në pjesën e parë, e një finalizimi me kokë në të dytën pas një goditje dënimi.

Kosova gjen golin, por humbet ndaj IslandësKosova gjen golin e parë në “Loro Borici”, të dytin në këto eliminatore por ende jo fitoren.

Shorti i Champions League përplas ekipet e mëdhaUEFA ka organizuar në Nyon të Zvicrës shortin për fazën çerekfinale të Ligës së Kampioneve ku janë përcaktuar përballjet e mëtejshme.

Mavraj: Maksimumin për t’u grumbulluar me KombëtarenËshtë shtylla e mbrojtjes së Kombëtares, por fatkeqësisht Mërgim Mavraj pësoi një dëmtim ditë më parë me skuadrën e tij të Hamburgut dhe me shumë mundësi do të mungojë në një ndeshje tejet të rëndësishme për kuqezinjtë, atë ndaj Italisë më 24 mars.

Indian Wells, emrat e mëdhenj nuk gabojnëTenistët më të mirë të botës nuk gabuan në ndeshjet e tyre në turneun Masters 1000 të Indian Wells dhe u kualifikuan për në raundin e tretë të këtij turneu.