Isa Sakja nis detyrën si kryebashkiak i Kavajës, mesazhi që u drejtoi qytetarëve


 

Isa Sakja ka nisur sot punën si kryetar i Bashkisë Kavajë i zgjedhur nën siglën e PD.

Kush është aktori i plagosur në Tiranë, dhe pse fshehu identitetin28-vjeçari që mbeti i plagosur mbrëmjen e djeshme, pasi u qëllua me armë në afërsi të gjimnazit “Partizani” është një actor, por ai nuk ka dashur të japë identitetin e saktë duke i dhënë Policisë dy emra të rremë.

Jepet me koncesion edhe hidrocentrali i fundit mbi lumin e Bushtricës


 

Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka vendosur të plotësojë ciklin e katër koncesioneve mbi lumin e Bushtricës duke hapur së fundmi garën për hidrocentralin e fundit.

Franca ultimatum Ramës për të ndalur vërshimin e azilantëvePas narkotrafikut masiv, një "bombë" tjetër po i plas në duar qeverisë.

Plagosje me armë zjarri në Tiranë


Një plagosje me armë ka ndodhur mbrëmjen e sotme përballë gjimnazit “Partizani”. Ende nuk dihet emri I personit të plagosur dhe as rrethanat e ngjarjes. Policia ka shkrua në vendgjarje por nuk ka dhënë asnjë informacion.