Enverin dhe Nexhmijen t’i mbajnë për vete. Me ta do të isha në gjak për vrasje në tentativëAurrel PLASARI

Mahershala Ali, aktori i parë mysliman që fiton një Oscar


 

Mahershala Ali është aktori i dramës “Moonlight” që u vlerësua me çmimin e aktorit më të mirë në rolin dytësorë.

Presidenti vlerëson 8 aktorë të mëdhenjNë një ceremoninë solemne të zhvilluar sot në institucionin e Presidentit të Republikës, ku ishin të pranishëm artistë dhe aktorë, ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, regjisorë e skenaristë, familjarë dhe personalitete të artit e kulturës, Presidenti Bujar Nishani vlerësoi aktorë të mëdhenj të skenës teatrore dhe kinematografisë shqiptare me dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.

Ekspertët reagojnë: Betonizimi i Durrësit nga Dako largoi turistëtRasti i ndërtimit të “Velierës” në Durrës, ku gjatë gërmimeve u ndeshën nën rrënoja të qytetërimit të vjetër, nxori edhe një herë në pah problemet me të cilat ndeshet trashëgimia kulturore në vend.

Halil Teodori: Nga Shqipëria në SHBA, rruga ime nga politikani te veprimtaria krijueseHalil Teodori është një personazh, i cili është gjithnjë e më i pranishëm në realitetin e sotëm shqiptar.