Miliarderi kanadez dhe bashkëshortja e tij gjenden të vrarë në banesëNjë multimiliarder kanadez dhe gruaja e tij janë gjetur të vdekur në shtëpinë e tyre në Toronto në rrethana “të dyshimta”.

Policia italiane superoperacion për kapjen e pasuesit të Toto RiinësGati 3 javë pas vdekjes së Salvatore Riinës, kreut të “Cosa Nostra”-s, policia italiane ka nisur  një superoperacion, me mbi 130 efektivë në terren, për arrestimin e emrit më të përfolur si pasues i Riinës, Matteo Messina Denaro.

Pse Trump ka të drejtë për JeruzaleminAlan Dershowitz

Pse republikanët humbën Alabamën, Roy Moore nuk është Donald TrumpNuk është çudi që Alabama është një shtet demokrat, por në zgjedhjet e shumë-debatuara është vënë re një detaj i pamohueshëm: strategjia e Trump funksionin vetëm me Trump.

Asnjë drejtësi për viktimat e përdhunimeve në KosovëOrganizata ndërkombëtare për të drejtat e njeriut, Amnesty International, thotë se afro dy dekada pasi mijëra gra dhe vajza në Kosovë u përdhunuan në mënyrë sistematike gjatë konfliktit të armatosur 1998-99, të mbijetuarat janë gati të marrin njohjen dhe kompensimin e shumëpritur për përdhunimin dhe torturën që kanë përjetuar.