Bota

Miliarderi kanadez dhe bashkëshortja e tij gjenden të vrarë në banesëNjë multimiliarder kanadez dhe gruaja e tij janë gjetur të vdekur në shtëpinë e tyre në Toronto në rrethana “të dyshimta”.

Policia italiane superoperacion për kapjen e pasuesit të Toto RiinësGati 3 javë pas vdekjes së Salvatore Riinës, kreut të “Cosa Nostra”-s, policia italiane ka nisur  një superoperacion, me mbi 130 efektivë në terren, për arrestimin e emrit më të përfolur si pasues i Riinës, Matteo Messina Denaro.

Pse Trump ka të drejtë për JeruzaleminAlan Dershowitz

Pse republikanët humbën Alabamën, Roy Moore nuk është Donald TrumpNuk është çudi që Alabama është një shtet demokrat, por në zgjedhjet e shumë-debatuara është vënë re një detaj i pamohueshëm: strategjia e Trump funksionin vetëm me Trump.

CPJ: Numër rekord i gazetarëve të burgosur për shkak të punës më 2017Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve (CPJ) thotë se numri i gazetarëve të burgosur në gjithë botën ka arritur rekord të ri dhe kjo gjë reflekton “dështim të dëshpruar nga komuniteti ndërkombëtar për shqyrtimin e krizës globale në lirinë e shtypit”.