E çuditshme

Piktura "Salvator Mundi" e Da Vinçit shitet për 450 milionë dollarëPiktura e Leonardo da Vinçit u shit për 450 milionë dollarë, duke u shndërruar në pikturën më të shtrenjtë në botë, pavarësisht dyshimeve të vazhdueshme mbi origjinalitetin e saj.

Pamjet e rralla të ajsbergut gjigant të publikuar nga NASAKur ajsbergu i ri A-68 u shkëput nga Larsen C në fillim të korrikut, u konsiderua si një ngjarje historike.

Paralajmërimi i shkencëtarëve, rreziqet katastrofike me të cilat përballet planeti ynëNjë grup shkencëtarësh kanë firmosur së bashku një letër, që të paralajmërojnë pjesën tjetër të njerëzve rreth rreziqeve katastrofike, që po përballet planeti ynë aktualisht.

Fenomeni i veçantë, dy planetët që mund t'i shihni me sy të lirëDy planetët më të shndritshme në sistemin diellor Jupiteri dhe Venusi kanë dhuruar një shfaqje mahnitëse, teksa janë parë me sy të lirë këtë mëngjes nga Britania e Madhe.

Çudit pakistanezi 14-vjeçar, kthen kokën në 180 gradëNjë 14-vjeçar ka mahnitur botën me aftësinë e tij për të kthyer kokën 180 gradë.