Art

Masakra urbane e Filos në bulevardin e Korçës (Foto)Kryetari i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo është paditur penalisht për masakrën urbane në bulevardin e Korçës, por ai vazhdon veprimtarinë e paligjshme.

Ndahet nga jeta kantautori i madh Françesk Radi

Është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare këngëtari i njohur Françesk Radi.

Enverin dhe Nexhmijen t’i mbajnë për vete. Me ta do të isha në gjak për vrasje në tentativëAurrel PLASARI

Mahershala Ali, aktori i parë mysliman që fiton një Oscar


 

Mahershala Ali është aktori i dramës “Moonlight” që u vlerësua me çmimin e aktorit më të mirë në rolin dytësorë.

Presidenti vlerëson 8 aktorë të mëdhenjNë një ceremoninë solemne të zhvilluar sot në institucionin e Presidentit të Republikës, ku ishin të pranishëm artistë dhe aktorë, ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, regjisorë e skenaristë, familjarë dhe personalitete të artit e kulturës, Presidenti Bujar Nishani vlerësoi aktorë të mëdhenj të skenës teatrore dhe kinematografisë shqiptare me dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.