Bota

Prag katastrofe/ Kinë, anija çisternë e naftës rrezikon të shpërthejë


 

Autoritetet kineze kanë dhënë alarmin për mundësinë e një katastrofe të mundshme ambientale në Detin e Kinës lindore.

"Cikloni bombë" godet SHBA Verilindore, shkakton 17 viktimaJanë regjistruar të paktën 17 viktima nga i ashtuquajturi “cikloni bombë” që ka goditur verilindjen e Shteteve të Bashkuara.

Trump shfuqizon politikat e Obmës për tregtimin e mariuanës


 

Vendimi

Protestat e Iranit dhe bota e jashtmeSiç ndodh shpesh në Iran edhe protesta e tanishme zhvillohet në disa nivele: brenda Iranit fillimisht drejtëpërdrejtë në rrugë - dhe aty ka pasur ndërkohë edhe demonstrata masive pro regjimit - por edhe në luftën për pushtet midis qendrave të ndryshme të pushtetit të establishmentit politik.

Trump-Kim Jong-ut: Butoni im bërthamor është më i madh


 

Reagimi