Diskriminimi, Kosova shpërthen ndaj Gjushit dhe një vegle të tijDitët e fundit pas bllokimit që kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako u ka bërë autobusëve të ardhur nga Kosova, për t’u futur në zonën e Golemit, kanë plasur polemika të forta mes opinionistëve shqiptarë nga të dy anët e kufirit.

SHBA paralajmëron Vuçiç për bazën ruse: Mos i jep status diplomatik

 

Takimi

Kush është ky rebel politik?“Der Spiegel”

Qeveria e re, 15 ditë afat për HaradinajnÇertifikimi i rezultateve të zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit, ka hapur mundësinë që brenda një muaji, të konstituohet përbërja e re e Kuvendit të Kosovës.

LDK kundër koalicionit me komandantët e UÇKLidhja Demokratike e Kosovës mund të zgjedhë të shkojë në opozitë, mes ofertave për koalicion qeverisës qoftë me koalicionin PAN (PDK, AAK dhe Nisma) apo me Lëvizjen Vetëvendosje.