Nishani-Hoxhaj, rakodim për politikën mes dy vendeve dhe MaqedonisëPresidenti Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri.

PPE flet me gjuhën e Bashës: Beteja jonë për zgjedhje të lira


 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha informoi dje Kongresin e Partive Popullore Europiane mbi situatën dramatike në të cilën Shqipëria jeton sot e sunduar nga krimi dhe narkotrafiku.

Ambasadori britanik: Shqipëria në moment kritik për zgjedhjet e liraAmbasadori britanik, Duncan Norman foli sot para mediave në Institutin shqiptar për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në lidhje me marrëdhëniet shqiptaro-britanike pas Brexit.

Mafia e plehrave dhe dorëheqja e deputetitErvin Koçi, deputet i Partisë Socialiste në qarkun e Fierit, ka dorëzuar mandatin e deputetit.

Ish-të përndjekurit-Nishanit: Mos dekreto xhelatin e diktaturës XhafaIsh-të përndjekurit kanë reaguar ashpër pas emërimit të Fatmir Xhafës në postin e ministrit të Brendshëm për shkak të së kaluarës së tij nën regjimin komunist, ndërsa i kanë bërë thirrje Presidentit Nishani të mos e dekretojë atë.