Tahiri drejt burgut për lidhjet me kriminIsh-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u mor në pyetje dje për rreth një orë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për lidhjet e tij me Emiljano Shullazin, arrestuar për gjobëvënie.

Basha: Zgjedhje me Ramën Kryeministër nuk do të ketë as me 18 qershor as me 18 nëntorDeklarata


Gjoba që do t’i paguajnë Lojërat e Fatit pë 30 vjet vëlla OlsitMinistria e Financave ka shpallur fituese kompanianë e Olsi Ramës që do të marrë në dorë koncesionin e monitorimit të lojërave të fatit.

Dalin torturat e para të Fatmir XhafësNjë rrëfim tronditës nga Valbona Duka, familja e së cilës vuajti torturat më barbare të regjimit komunist pas një vendimi të Fatmir Xhafës, asaj kohe hetues i regjimit, dëshmon zellin e Fatmir Xhafës, në shërbim të diktaturës dhe krimeve të tij ndaj qytetarëve që ishin kundër saj.

Ja pse kërkohet heqja e mandatit/ Tërmet Peçi e Adriatik Zotkaj, të dënuar me 5 vjet burg dhe gjobëDekriminalizimi