Incidenti në stadiumin e Shkupit, tifozi hyri në fushë me një mesazh politikGjatë ndeshjes së Superkupës së Europës, e zhvilluar në stadiumin e Shkupit midis Real Madridit dhe Manchester United, një tifoz ka arritur të hyjë në fushën e lojës.

Shkëndija mes Vettel dhe HamiltonTension i lartë mes Sebastian Vettel dhe Lewis Hamilton gjatë dhe pas cmimit të madh të Azerjbaxhanit.

Luiza Gega firmos me FenerbahçePasi ka thyer çdo rekord të mundshëm në Shqipëri, ku më i fundit ishte ai i garës së 10,000 metrave, i cili rezistonte prej afro tre dekadave, Luiza Gega do të vazhdojë karrierën në Turqi.

Tifozët turq përgjakin stadiumin e Lionit, ndërpritet ndeshja e futbollitTurma  e tifozavevendase u hodh në terren për të mbrojtur hedhjen e objekteve dhe fishekzjarre nga tifozët turq.

Shpërthim në autobus/ Anulohet ndeshja e Champios, Borussia Dortmund – MonacoNjë shpërthim ka ndodhur para pak çastesh në autobusin e Borussia Dortmund në prag të ndeshjes që gjermanët kanë në Champion League me Monaco në 20.45.