Tottenham: Harry Kane vlen më shumë se NeymarKlubi i Tottenham-it deklaron se Harry Kane është më i shtrenjë se Neymar, por “SunSport” e ka lexuar këtë përgjigje si një qëndrim të prerë ndaj çdo oferte për golashënuesin e tij.

Strakosha: Pasardhës i Buffonit? Jam i lumtur te LazioPas pritjes së shkëlqyer që i bëri penalltisë së Dybalës, emri i Thomas Strakoshës zuri titujt kryesorë të gazetave italiane gjatë fundjavës.

Mirabelli: “Conte? Vlerësojmë trajnerin Montella”Massimiliano Mirabelli, drejtuesi i lartë i Milan, nuk fshihet kur i duhet të flasë për të ardhmen.

Thomas Müller del në mbrojtje të AncelottitShumë nga problemet tona janë krijuar nga skuadra, pasi nuk ka treguar nivelin që pritet.

Argjentina në Botëror falë MessitBotërori 2018 fiton Lionel Messin por humbet Alexis Sanchez dhe Arturo Vidal.