Furtunë arrestimesh në futbollin anglez


 

Zyrtarë të lartë të skuadrës së Newcastle dhe West Ham janë arrestuar si pjesë e një hetimi të gjerë të bazuar në dyshime se kanë mashtruar autoritetet përkatëse duke mospaguar taksat, thuhet sipas burimeve të Sky Sport.

Hidhet shorti/ Këto janë përballjet e gjysmëfinaleve të Champions LeagueNë Nion të Zvicrës është mbajtur shorti për përballjet gjysmëfinaliste të Champions League dhe rezultati është si më poshtë.

Mediat gjermane “mallkojnë” Ronaldon dhe “masakrojnë” arbitrin KassaiCrisitano Ronaldo dhe Viktor Kassai janë “lojtarët e mëdhenj” në shtypin evropian.

Tifozët e Beshiktashit “djegin” Francën! Banderolë për lirimin e HaradinajtSonte në Francë pritet të zhvillohet (21:05) ndeshja e Europa Leagues ndërmjet Lyonit dhe Beshiktashit.

Daniel Godelli shpallet kampion EuropeDaniel Godelli shkruan historinë.