Sociale

Varfëria, po shpenzojmë më shumë se askush për ushqimShqipëria mund të ketë çmime më të lira se në shumë vende të Europës, por të ardhurat e ulëta, që marrin në raport me vendet e tjera, bëjnë që ata të shpenzojnë një pjesë të konsiderueshme të buxhetit për të siguruar nevojat minimale jetësore të të ushqyerit.

Nëna e një fëmije të sëmurë i drejtohet Ramës: Ja kush është gjendja në spitalNjë qytetare nga Gjirokastra i është drejtuar ish-Kryeministrit Berisha me një mesazh duke përshkruar gjendjen skandaloze në spital.

Premtimi i PD për pensionet real, qeveria Berisha i rriti me 120%Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka premtuar jo pak herë gjatë fushatës elektorale, por dhe në çadrën ku kreu protestën 90 ditore, se do të rrisë me së paku 80 për qind gjatë mandatit të parë të qeverisjes pensionet minimale, duke i çuar ato brenda mandatit të parë qeverisës në 25 mijë lekë, nga 15.300 lekë që janë aktualisht.

Gjermania, Plani Marshall për BallkaninVëmendje për autostradën Shqipëri-Kosovë-Serbi. Koordinatori për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme gjermane, Christian Hellbach shpjegon për “Deutsche Welle-n” iniciativën "Berlin Plus".

Investimet e Bashkisë Kamëz/Blloku i pallateve në Babrru po kthehet në një qendër qyteti


 

Blloku i pallateve në Babrru-Qendër po kthehet në një qendër qyteti me të gjitha standardet, falë punës dhe investimit të Bashkisë Kamëz.