Rajoni

Asnjë drejtësi për viktimat e përdhunimeve në KosovëOrganizata ndërkombëtare për të drejtat e njeriut, Amnesty International, thotë se afro dy dekada pasi mijëra gra dhe vajza në Kosovë u përdhunuan në mënyrë sistematike gjatë konfliktit të armatosur 1998-99, të mbijetuarat janë gati të marrin njohjen dhe kompensimin e shumëpritur për përdhunimin dhe torturën që kanë përjetuar.

Berisha-Jahjaga: Dialogu Kosovë-Serbi dhe marrëveshjet, të ecin përpara dhe të implementohenTakimi

Rumani, protesta masive kundër qeverisëRreth 50.000 rumunë protestuan të dielën në të gjithë vendin kundër reformës së planifikuar të drejtësisë të qeverisë.

Ish-presidenti i Kroacië: Serbia nuk mund të hyjë në BE pa njohjen e KosovësDeklarata

I vihen prangat Albin Kurtit për sulmin me gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës


 

Arrestimi