Turizem

Ndahet nga jeta këngëtarja Anita TakeKa ndërruar jetë mbrëmjen e sotme këngëtarja e njohur e muzikës së lehtë shqiptare, Anita Take.

Ndahet nga jeta shkrimtari Ramiz KelmendiShkrimtari i njohur kosovar, Ramiz Kelmendi, ka ndërruar jetë të mërkurën, në moshën 86-vjeçare.

Shpërthimi në Ballsh, një rrezik i paralajmëruar nga punëtorët e RafinerisëShpërthimi i ndodhur mbrëmjen e djeshme në rafinerinë e Ballshit ku humbi jetën një naftëtar dhe u plagosën 7 të tjerë ishte një ngjarje e paralajmëruar nga vetë punëtorët e uzinës.

ALGONKUIN NJË MREKULLI NATYREKRISTAQ TURTULLI

Alpet shqiptare i ofrojnë turistëve eksperiencën e madhështisë së izoluarMë tepër se një shekull më parë, udhëtarja, shkrimtarja dhe antropologia britanike, Edith Durham shkroi se fshatrat e vegjël në Alpet shqiptare ekzistonin në “izolim magjepsës nga bota”.