Prokuroria nis hetimet për punësimet në fushatë, 3600 raste në kundërshtim me ligjinPremtimet për vende pune dhe emërimet për fushatë jaë një praktikë e zakonshme që zbatojnë partitë politike për të fituar vota.

Mashtrimi 2 milionë euro, arrestohet administratori i "Spitalit Gjerman"Vendimi Gjykatës

Aferat Rama-Sulaj, si po shmangen 50% e taksave për naftën vendaseProdhimi i naftës vendase ka shënuar një shumëfishim në muajt e parë të këtij viti, teksa rafineria e ARMO është rivënë në punë, pasi u mor në përdorim nga kompania offshore IRTC në shtator-tetor të vitit të kaluar.

600 hektarë pyje e kullota u shkrumbuan në GjirokastërRreth 600 hektarë, kryesisht pyje dhe kullota janë djegur në 6 bashkitë e Qarkut të Gjirokastrës, ku zona më e prekur ka qenë Bashkia Dropull.

Turizmi i vdekjes! Mbytet një tjetër 10-vjeçare në detNjë tjetër fëmijë që po pushonte në bregdetin e Zvërnecit në Vlorë është mbytur pasditen e sotme, duke e çuar në 23 numrin e pushuesve të mbytur në këtë sezon turistik.