Banorët e Cerrikut përzenë Veliajn dhe Taulant Ballën: Jermi me Lulzim BashënErion Veliaj i ka dalë në ndihmë Edi Ramës duke bërë fushatë elektorale për Ramën, por ditën e djeshme ai është ëprzënë nga Cerriku së bashku me Taulant Ballën.

Ish-kryeministri Berisha ka bërë publike një video në faqen e tij në Facebook. “Pritja që i rezervuan dje qytetarët e Cërrikut, Lal plehut dhe Taulant Ballës!”, shkruan ish-kryeministri Berisha në Facebook. Në video qytetarët thërrasin; ”Ik, ik, ik”, “Jemi me Lulzim Bashën”, “Jemi me Republikën e Re”.