Nëna e një fëmije të sëmurë i drejtohet Ramës: Ja kush është gjendja në spitalNjë qytetare nga Gjirokastra i është drejtuar ish-Kryeministrit Berisha me një mesazh duke përshkruar gjendjen skandaloze në spital.

“Nje miremengjes nga nje prind femije i semure nga spitali i Gjirokastres per Edi Ramen! Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e prindit dixhital!”, shkruan Berisha.

"Persh z Sali Berisha! Une qe jo ju shkruaj jam nje qytetare Gjirokastrite. Ke respektin me te madh nga une dhe familja ime. Doja te ndaja nje realitet te pediatrine se spitalit “Omer Nishani” ketu ne Gjirokaster. Eshte nje skandal i vertete. Mjere ke ze halli. SKANDAL !!!

Kjo quhet pediatri?? Te cosh femijen per vizite ose shtrim... ne keto dhoma e keto ambjente... Dhoma per foshnje mes lageshtires e mykut ... dysheku qe i kishin dale telat te shtrish foshnjen aty ne keto pislleqe ...

E zhgenjyer une totalisht nga ambjenti ..nga doktori e nga infjermjeret. Anicirre totale pediatria Gjitokaster… do doja shume ta publikoje. Ju lutem anonim. Faleminderit. 25 qershori dita jone e madhe per PD dhe gjithe popullin", shkruan qytetarja.