Hidhet shorti/ Këto janë përballjet e gjysmëfinaleve të Champions LeagueNë Nion të Zvicrës është mbajtur shorti për përballjet gjysmëfinaliste të Champions League dhe rezultati është si më poshtë.

Real Madrid C.F.- Atlético de Madrid

AS MONACO- Juventus

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të luhen më 2 dhe 3 maj, ndërsa ato të kthimit më 9/10 maj.

Ndërsa në shortin e dytë të hedhur thjesht për çështje procedurale, në finalen e madhe në fillim do të vihet emri i fituesit nga gjysmëfinalja e dytë dhe më pas ai i derbit-madrilen.