Tahiri thirret në Prokurori për ShullazinGjykata e Krimeve të Rënda i ka dërguar fletëthirrje për në gjyq, ish-ministrit Saimir Tahiri.

Tahirit i kërkohet të dëshmojë për rastin e Emiljano Shullazit, për mënyrën sesi i ka mësuar kërcënimet që Shullazi i ka bërë rektorit Mynyr Koni dhe rektorit Dhore Kule gjatë procesit të zgjehdjeve në universitete dhe se ç’masa mori për këtë çështje. Tahiri prej sot nuk është më ministër i Brendshë.