Vendet më të famshme për turizëm mjekësorSigurisht, jo kushdo mendon se të udhëtosh në vende të largëta për të marrë shërbim mjekësor është një ide e mirë.

Këto janë shtëpizat më të bukura për të pushuarShumë prej nesh duan të arratisen për disa pushime të paharrueshme.

Inva Mula do të hapë sezonin e ri artistik në TOBOpera “Peshkatarët e Perlave”, me regjinë dhe pjesëmarrjen e sopranos me famë botërore Inva Mula, do të çelë sezonin artistik të Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit.

Budapesti, bota e tij ujore e nëntokësore një mrekulliSi një nga qytetet më të njohur në Evropë, Budapesti është shndërruar në një vend shumë të dashur për turistët, për shkak të historisë së tij, arkitekturës unike dhe dashurisë ndaj ujit.

Bruce Springsteen, albumi i ri live për viktimat e uraganitNjë publikim i ri për Bruce Springsteen, i cili ka lancuar në 20 shtator të gjithë koncertin e 8 dhjetor 1978 në Summit të HOUSTON (Texas), në versionin audio.