Kronikë

Durrës, grabitet çifti i të moshuarve, i lidhin me litarNjë banesë ku jetonte një çift i moshuarish është grabitur orët e para të mëngjesit të sotëm në periferi të Durrësit.

863 mijë eurot/ Orest Sota lihet në burgGjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest në burg” për biznesmenin Ores Sota, i cili u arrestua pak kohë më parë në Elbasan, pasi iu gjetën në makinë rreth 863 mijë euro si dhe dy patenta për leje lundrimi në emër të Saimir Tahirit.

“Habilajt”/ Ministria e Drejtësisë dorëzon përkthimet e dosjes italiane tek Krimet e Rënda1800 faqe nga dosja e bandës së Habilajve e sjellë nga Italia është përkthyer e gjitha.

Gjendet një trup i pajetë në brigjet italiane, dyshohet se është avokati shqiptarNjë trup i papjetë i gjetur në ujërat e Castros në Bari dyshohet se mund të jetë i avokatit shqiptar Besnik Muço i zhdukur prej datës 2 nëntor.

KLD pezullon nga detyra gjyqtarin Shkëlqim MiriKëshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur që të pezullojë nga detyra gjyqtarin e arrestuar nën dyshime për korrupsion, Shkëlqim Miri.