Rajoni

Berlin, po sikur të dështojnë bisedimet për koalicionin?Sot duhet të përmbyllen bisedimet e sondazhit për krijimin e koalicionit qeverisës nga tri parti në Berlin: CDU/CSU, FDP dhe Të Gjelbërit.

Vuçiç tregon prapaskenën: BE nuk na kërkon njohjen e Pavarësisë së Kosovës


 

Deklarata

Përmbytjet në Greqi, arrin në 10 numri i të vdekurveMoti i keq ka përfshirë rajonin duke shkaktuar përmbytje.

Vuçiç tregon si e kërcënoi Yee: Duhet ta respektosh, nëse nuk e bën…

Pse zien Beogradi?Gazeta gjermane "Die Welt" i kushton vëmendje debatit që ndezën në Beograd fjalët e shkrimtares nobeliste, Herta Müller mbi mentalitetin serb ndaj historisë.