Basha: Sa të jem unë në kryetar nuk do të ketë fraksione në PD

 

- Zoti Basha, një mbledhje e gjatë debati dhe deri tek konflikti?

Banka e Lindës kërkon të blejë edhe NBG bankBanka Kombëtare Greke (NBG) do të shesë pjesën më të madhe të aseteve në Ballkan, duke përfshirë operacionet e saj rumune, për të përfunduar një plan ristrukturimi për të cilin është rënë dakord me autoritetet evropiane, ka pohuar shefi ekzekutiv i saj.

Tabaku-Ahmetajt: Informalitetin e shkaktojnë taksat e larta dhe korrupsioniDeputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku i është përgjigjur ministrit Ahmetaj,  në lidhje me aksionin kundër informalitetit.

Ironia në rrjetet sociale e fotos së Ramës me TrumpRrjeti social shpërthen ndaj "takimit" të Edi Ramës me Donald Trump.

Basha: Sjellje prej pushtuesi ndaj banorëve në ShkozëUrgjencë absolute e ka cilësuar sot kryetari i PD, Lulzim Basha reformën zgjedhore pasi diskutoi në mbledhjen e Grupit parlamentar me detaje hapat që do të ndërmerren në vijim për Reformën Zgjedhore, reformë që do të startojë dhe rrugën e shembjes së kartelit Rama.