Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili u shpreh sot se mafia qeveritare kërcënoi me vdekje Xhisielën duke e detyruar të thotë dëshmi të rreme.
Vasili shkruan se Kryeministri Rama kërcënoi oficerin Nuhu dhe po e çon Xhisielën në burg vetëm që dhunuesi të dalë nga burgu.
Reagimi i plotë i Petrit Vasilit
Mafia e qeverise çon ne burg Xhisielen per deshmi te rreme, çfare krimi….
Te nderuar miq.
Ju paralajmerova’tre dite me pare qe media e kazanit dhe kryeministri qe i quan te tilla e kishin bere paktin per te shantazhuar viktimen Xhisiela.
Per fat te keq te secilit ne kete vend keshtu ndodhi dhe
Mafia e qeverise vuri ne levizje mediat siç i quan ajo te kazanit dhe i shnderroi ne bashkeautore te turpit te radhes.
Mafia qeveritare kercenoi per vdekje Xhisielen viktimen duke e detyruar te thote se ka dhene deshmi te rreme.
Ky pohim e con vajzen e shkrete ne burg ndersa dhunuesin ne liri.
Kryeministri i moralit te ri Xhisielen e con ne burg edhe oficerin e kercenon qe do ta fuse gjalle a vdekur ne burg vetem e vetem qe dhunuesi te dale nga burgu.
Motua e kryeministrit eshte nje dhe vetem nje:
“rrofte dhunuesi poshte viktima”.