Ish-Kryeministri Berisha ka reguar pas dhunës policore ndaj kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho. “Gangsterët me uniformë të Edvinit gjakosin kryetarin e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho! sb”, shkruan Berisha në një postim në Facebook duke publikuar edhe foton e Spahos me shenja dhune në fytyrë.
Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, pasi përplasjes me policinë ku është dhunuar, ka telefonuar menjëherë Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, por ky i fundit nuk i është përgjigjur.
Ndërkohë që më herët Spaho pati një telefonatë dhe me drejtorin e Policisë ku i ka kërkuar se nga kush është urdhëruar që policët të ushtrojnë dhunë mbi qytetarët dhe deputetë.
Ndërkohë që përgjigja e drejtorit të policisë ka qenë: Nuk janë policët e mi, janë policët e shtetit.