Mbrëmja e së mërkurës ishte një nga netët më të mëdha për muzikën britanike.
Dhe Rita Ora, Holly Willoughby, Ellie Goulding, Kylie Minogue dhe Dua Lipa ka sunduar tapetin e kuq në BRIT Awards 2018, të mbajtur në O2 Arena në Londër.
Yjet e muzikës botërore dukeshinë magjepëses.
Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora dukej si një princeshë e veshur me fustan të bardhë.
Rita Ora ndiqej nga këngëtarja tjetër shqiptare Dua Lipa që triufoi me 2 çmime në Brit Awards.
Dua mbizotëroi tapetin e kuq e vehsur me një fustan ngjyrë rozë.
Dy shqiptaret e suksesshme ndiqeshin nga Holly, Ellie Kylie dhe Cheryl.
Gjithmonë në rrezik për tu dukur të përsosura, këngëtaret nuk zhgënjyen dhe dukeshin mahnitëse.