32°C

Tiranë

"Me diell"

Lageshtia: 54%

Era: 3.22 km/h

Lajmet Kryesore

Seksionet e Lajmeve

Kuriozitete

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

 • Kuriozitete
 • Gossip
 • Sport
 • Express
 • Aktualitet
 • Kulture
 • Ekonomi
Save
Cancel
Reset

Kuriozitete

10 vendet më të lumtura në botë

Image - 10 vendet më të lumtura në botë

Rezidentët e Danimarkës janë njerëzit më të kënaqur në botë me jetën e tyre, sipas Indek

Hene, 27 Korrik 2015 Komente

Mistere

Misteri i sulmit ndaj anijes në Oqeanin Indian

Image - Misteri i sulmit ndaj anijes në Oqeanin Indian

Një mister në det të hapur.

Merkure, 22 Korrik 2015 Komente

E çuditshme

Operacioni më i gjatë në botë

Image - Operacioni më i gjatë në botë

Operacioni më i gjatë në botë ka zgjatur 96 orë gjithsej.

Merkure, 22 Korrik 2015 Komente

Gossip

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

 • Kuriozitete
 • Gossip
 • Sport
 • Express
 • Aktualitet
 • Kulture
 • Ekonomi
Save
Cancel
Reset

Gossip Roze

Kendall Jenner me të kuqe, mahnitëse (FOTO)

Image - Kendall Jenner me të kuqe, mahnitëse (FOTO)

Më e bukur se kurrë modelja 19-vjeçare Kendall Jenner ka pozuar për firmën e parfumit Es

Enjte, 23 Korrik 2015 Komente

Moda

Kaftanët, nuk duhet të mungojnë gjatë pushimeve në det

Image - Kaftanët, nuk duhet të mungojnë gjatë pushimeve në det

  Kur flasim për pushimet verore mendojmë menjëherë për veshje komode, të lehta dhe tre

Enjte, 23 Korrik 2015 Komente

Lifestyle

Beckham i dhuron 100 mijë dollarë familjes kaliforniane

Image - Beckham i dhuron 100 mijë dollarë familjes kaliforniane

Ish-futbollisti, David Beckham, ka suprizuar familjen Gonzales me 100 mijë dollarë në ep

Merkure, 22 Korrik 2015 Komente

Sport

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

 • Kuriozitete
 • Gossip
 • Sport
 • Express
 • Aktualitet
 • Kulture
 • Ekonomi
Save
Cancel
Reset

Sport

Dhunë në stadium, goditet nga tifozët një lojtar polak, pezu

Image - Dhunë në stadium, goditet nga tifozët një lojtar polak, pezu

  Ndeshja Kukësi-Legia e Varshavës, e vlefshme për Ligën e Europës për shkak të inci

Enjte, 30 Korrik 2015 Komente

Futboll

Incidente para ndeshjes Kukësi-Legia e Varshavës, disa tifoz

Image - Incidente para ndeshjes Kukësi-Legia e Varshavës, disa tifoz

Ka nisur me incidente mes dy tifiozerive ndeshja mes Kukësit dhe Legias së Varshavës.

Enjte, 30 Korrik 2015 Komente

Sporte te Tjera

Dhuna në “Qemal Stafa”, ja çfarë shkruajnë mediat e huaja

Image - Dhuna në “Qemal Stafa”, ja çfarë shkruajnë mediat e huaja

  Për herë të parë futbolli shqiptar, të paktën në arenën ndërkombëtare, njolloset nga

Premte, 31 Korrik 2015 Komente

Express

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

 • Kuriozitete
 • Gossip
 • Sport
 • Express
 • Aktualitet
 • Kulture
 • Ekonomi
Save
Cancel
Reset

Express

Ambasada e SHBA: E turpshme që në parlament ka trafikantë pr

Image - Ambasada e SHBA: E turpshme që në parlament ka trafikantë pr

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, ka komentuar Raportin e DASH, për trafikimin e qenieve nje

Marte, 28 Korrik 2015 Komente

Profil

Çfarë e lidh Olsi Ramën me Gentian Hodajn e Hakmarrjes për D

Image - Çfarë e lidh Olsi Ramën me Gentian Hodajn e Hakmarrjes për D

Çfarë e lidh Olsi Ramën për Gentian Hodajn, njërin prej eksponentëve kryesorë të Hakmarr

Hene, 27 Korrik 2015 Komente

Suplement

Një rend i ri në Lindjen e Mesme?

Image - Një rend i ri në Lindjen e Mesme?

  “Bota ka ndryshuar.”

Hene, 27 Korrik 2015 Komente

Aktualitet

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

 • Kuriozitete
 • Gossip
 • Sport
 • Express
 • Aktualitet
 • Kulture
 • Ekonomi
Save
Cancel
Reset

Aktualitet

Flakët e zjarrit djegin pyjet në Krujë, Mirditë e Elbasan

Image - Flakët e zjarrit djegin pyjet në Krujë, Mirditë e Elbasan

Flakët e zjarrit vazhdojnë të djegin pyjet pothuajse në të gjithë vendin, ndërsa qeveria

Enjte, 30 Korrik 2015 Komente

Kronikë

Kapen me 10 kg kanabis në makinë, në pranga dy persona

Image - Kapen me 10 kg kanabis në makinë, në pranga dy persona

Dy persona kanë rënë në pranga, pasi u kapën me 10 kg kanabis në Durrës.

Merkure, 29 Korrik 2015 Komente

Sociale

Protestë për mungesën e ujit në Fier

Image - Protestë për mungesën e ujit në Fier

Mungesa një mujore me ujë të pijshëm, ka detyruar që disa banorë në Fier të protestojnë.

Merkure, 29 Korrik 2015 Komente

Kulture

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

 • Kuriozitete
 • Gossip
 • Sport
 • Express
 • Aktualitet
 • Kulture
 • Ekonomi
Save
Cancel
Reset

Turizem

Shkatërrohet Muzeu Etnografik i Permetit, ministria hesht

Image - Shkatërrohet Muzeu Etnografik i Permetit, ministria hesht

Muzeu Etnografik në qytetin e Permetit është rrënuar plotësisht.

Merkure, 20 Maj 2015 Komente

Art

Kadare: Dëshpërim dhe humbje e shpresës në Shqipëri

Image - Kadare: Dëshpërim dhe humbje e shpresës në Shqipëri

  Ishte një ceremoni e jashtëzakonshme ceremonia e çmimit, ne YMCA,  Jeruzalem. Çfarë l

Merkure, 18 Shkurt 2015 Komente

Udhetim

Përse duhet të zgjidhni Australinë

Image - Përse duhet të zgjidhni Australinë

  Madeleine Morris, BBC News Australia

Hene, 3 Nentor 2014 Komente

Ekonomi

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

 • Kuriozitete
 • Gossip
 • Sport
 • Express
 • Aktualitet
 • Kulture
 • Ekonomi
Save
Cancel
Reset

Financat

KLSH: 1 milion euro dëm ekonomik në Tatimet e Beratit dhe El

Image - KLSH: 1 milion euro dëm ekonomik në Tatimet e Beratit dhe El

Kontrolli i Lartë i Shtetit bëri të ditur dje se në Drejtoritë Rajonale të Tatimeve Elba

Hene, 20 Korrik 2015 Komente

Ekonomia

Nafta bie ndjeshëm në bursa, çmimi në nivele rekord në Shqip

Image - Nafta bie ndjeshëm në bursa, çmimi në nivele rekord në Shqip

Çmimet e naftës në bursat ndërkombëtare kanë rënë gjatë kësaj jave në nivelin më të ulët

Enjte, 30 Korrik 2015 Komente

Monedha

Kembimi Valutor

Ketu mund informoheni mbi kembimin valutor ne kohe reale. Nese doni te kryeni konvertimin

Shtune, 16 Maj 2015 Komente

Fun Page

Lajme të tjera

Rama shmang përgjigjen për eksodin drejt Gjermanisë, flet për pushimet m

Kryeministri Rama foli dje për rreth 1 orë e gjysmë për suksese... Lexo me shume

Bilanci i makutërisë, 7 mashtrimet e Ramës

  Është e rrallë si një Kryeministër mund të gënjejë për gjith... Lexo me shume

Ligji i Arsimit të Lartë, Presidenti Nishani takon ministren Nikolla

Ligji për Arsimin e Lartë i kundërshtuar nga stafet akademike d... Lexo me shume

PD: Test droge dhe shenjat e gishtrinjëve për zyrtarët e lartë

Platforma ndalon kriminale me identitet të dyfishtë të futen në... Lexo me shume

Dosja Ndoka/ Si e detyruan ish-të fejuarën e të vëllait që të prostituon

  Zbardhet dosja voluminoze e Gjykatës së Romës për deputetin ... Lexo me shume

Donald Lu takim me Bashën në selinë e PD

Ambasadori i SHBA-së Donald Lu ndodhet në selinë e PD-së për të... Lexo me shume

  More in: Lajmet Kryesore

  Opinion

  29.07.2015

  Sali BERISHA    
  • Suplement
  • Shendeti
  • Shendeti 2
   More in: Suplement

   Pse duhen konsumuar kërpudhat

   News image

   Kërpudhat janë një produkt ushqimor, të cilët njihen ...

   Lexo me shume

   Studimi, bananet e pjekura shumë lu

   News image

   Bananet janë fruta të cilat janë të pasura me vlera t...

   Lexo me shume

   Mungesa e gjumit shton rrezikun nga

   News image

   Mungesa e gjumit ndikon në aktivizimin e qelizave kan...

   Lexo me shume

   Si të stërviteni gjatë shtatzënisë

   News image

   Stërvitjet gjatë shtatzënisë janë një pjesë e rëndësi...

   Lexo me shume

   Biografia 

     Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë, “arrest
   Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika u arrestua sot, por çfa
   Arkimedi (greq: Αρχιμήδης - Arhimidhis) , jetoi rreth viteve (287

   VIDEO 

   • 0
   • 1

   Ja si u tejmbush me vota kutia në Shkodër nga komisionerët e majtë - V

   News image

     Partia Demokratike publikoi sot një provë se si pu... Lexo me shume

   Marte, 30 Qershor 2015

   Ura Vajgurore, ndihma në këmbim të votës (VIDEO)

   News image

     Shpërndjanë ndihma për qytetarët, por nuk do “hane... Lexo me shume

   Merkure, 17 Qershor 2015

    More in: Video, Filma